01:07
Zobacz temat
LSFR.pl :: Ogólne :: Prace budowlane
Kto tutaj jest? 1 gości
 Drukuj temat
GC reaktywacja kultowej miejscówki.
majloo
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23:36 17/04/2013
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 01.01.09

Ostrzeżeń: 0
Byłem dziś na GC, obejrzałem dokładnie wszystko - stare pole, aline, maribor, bandy i trasę Grelaxa, step downy, 8 itd. Niestety muszę stwierdzić, że jest tragicznie - wszystko spłynięte, zaniedbane i niefortunnie poprzerabiane. Wiadomo jeździć się da, ale FLO niema. Według mnie wtedy GC było w szczycie formy i do takiego stanu chciałbym doprowadzić w tym roku jak najszybciej(!!!):

-----> http://www.youtub...CXNppd6aiI <-------

Rok temu zaniedbaliśmy miejscówkę przez Rąblów. Widziałem dziś, że ktoś zaczął coś nowego tam kopać - wygląda na reaktywację trasy Waca ? Moim zdaniem fajnie by było, gdybyśmy najpierw reaktywowali po kolei wszystkie kluczowe elementy, a potem zabrali się za robienie ewentualnie nowych.

Ja widzę to tak:

Aline:
1. Poprawa muld(pierwszej!!)
2. Reaktywacja dabla za muldami(ewentualnie przeróbka) - proponuje tutaj zrobić jedno szerokie wybicie i lądowanie czyli poszerzyć obecne aż na ścieżkę na gapa, tylko dać tam stolik(jedynie na ścieżce, ewentulanie zrobić 2 x mniejszego dabelka ze stolikiem na ścieżce) - wtedy każdy będzie mógł uczyć się skakać!
3. GAP - jest w sumie ok, lekkie odświeżenie wybicia.
4. Step UP 1 - tutaj jest tragedia na całej linii. Sorry ale jadąc z GAPA lewe wybicie wypluwa w górę po czym pikuje się na ryj na płaskie, prawie w bande - trzeba cofnąć to wybicie tak jak było na filmiku powyżej(to prawe można zostawić).
5. Przelotówka za bandą - nie jest płynna, leci się za daleko, prawie pod wybicie 2 step upa - do poprawy.
6. Reaktywacja bandy za 2 step upem.
7. Reaktywacja dropa za bandą.
8. Reaktywacja(powiekszenie) dabelka za dropem !!

Co o tym myślicie ?

Oprócz tego można reaktywować bandy! Starą, szybką i fajną trasę!
Za 8ką na końcu był kiedyś super techniczny skręt w lewo, który pokonywalo się na przedni kole - obecnie niema go, jest przecinka na "pałe w dół", proponuje to reaktywować i zlikwidować tą tępą przecinkę na pałę bo jak ktoś pojedzie skrętem to może być kolizja :)
Muldy na "Widelcu" obok ścieżki jeszcze przed step downami też do reaktywacji.

POLE nie istnieje, a szkoda bo był to ekstra kondycyjny pumptrack, żeby to odnowić trzeba mase pracy więc to w ostateczności.

Super by było jakbyśmy jakoś się zorganizowali i po kolei ogarniali powyższe elementy.

KTO POMOŻE!?

Edytowane przez majloo dnia 23:53 17/04/2013

Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy, że jedziesz zbyt wolno DH RULEZZZZ

AveFreeride
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23:52 17/04/2013
Nowicjusz

Data rejestracji: 20.04.12

Moim zdaniem warto położyć również palete pod gapa ;) W niedziele będziemy więc możemy coś pomóc jeżeli będziecie robić :)

Don't worry, don't cry. Take bike and fly :D

http://avefreeride.pinkbike.com/  
Ciniak
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05:35 18/04/2013
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 03.04.09

Ja pomogę pod warunkiem, że znajdą się chętni do pomocy a nie [***] kocham las i FR ale mam wy[***] robić !

AveFreeride to wstyd żeby osoby, które do nas przyjeżdżają pracowały na naszych trasach. To my mamy je ogarnąć, a Wy wpadacie sobie pojeździć. (p.s. a palety są, sztuk 4).

Majlo to co napisałeś, zgadza się wszystko, każdy by chciał, żeby było tak idealnie na GC. Zróbmy najpierw podstawowy porządek po zimie, czyli grabie. Wtedy dopiero będzie miło zabrać się za poprawki.
Edytowane przez Ciniak dnia 05:56 18/04/2013

"Są mężczyźni, którzy wolność mają wpisaną w DNA"

Masz coś do serwisowania?- pisz śmiało!

jim bob
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08:39 18/04/2013
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 30.09.09

no ja jestem, wekend proponuje

Maciej
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09:10 18/04/2013
Użytkownik

Data rejestracji: 18.05.09

Majlo, popsułem i bede to poprawiał , pozatym jakby sie zebrać pole to odnowienie pola zajmie 1 dzi

Myślę , że tłumów do kopania nie będzie :)
Edytowane przez Maciej dnia 09:11 18/04/2013

Soltan
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19:45 18/04/2013
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 06.01.09

w weekend też będę jak się robota nie trafi.
co do punktów:
1. pierwszą muldę wypadało by przerobić na muldę, bo to je dabel Panie :)
2. dabel za muldami może być jako stolik czy cokolwiek, byle by nie kolidował z przejazdem na wprost obok, inaczej tego nie widzę.

Za ósemką planuję budowę dużego stepdowna/dropa, zrobi się tak żeby nie kolidował że starą trasą. Wybicie będzie po prawej stronie długiej bandy w prawo, a lądowanie po lewej stronie na dole. Samą ósemką i dużym /małym downiakiem też się będę opiekował jak co roku.

"Super techniczego skrętu w lewo" nigdy nie lubiłem szczerze mówiąc, chciałem tam w tym roku zrobić wybicie ale inne niż było wcześniej.

Co do muld przed stepdownem, ja tam wpasowałem sobie najazd na wprost na dużego stepdowna, chciałbym żeby dalej się dało tak jeździć.

Dodatkowo proponuje odnowę i modernizację trasy w okolicach woodgardena. Mam pomysł na polepszenie dropa który jest tam gdzie kiedyś był drewniany ns.

I 10ke odnowić trzeba! Potrzebny do tego kierownik budowy (Bart, Jimbo ;) ) ja sam tego nie chce s[***] :)
Edytowane przez Soltan dnia 19:47 18/04/2013

Two Wheels. One Dark Lord.

Grelax
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23:03 18/04/2013
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 03.10.09

1. Odnośnie dabla za muldami to nie jestem pewien czy da rade z niego sensownie wejść w czikena, trzeba to rozpatrzyć i jeśli sie bedzie dalo to bardzo fajny pomysł.

2. Pusiakowa część alajna jest raczej git, ale maly lifting mozna zrobic w wolnej chwili.

3. Mam plan zrobic nowego hipa, ktory moim zdaniem byl mega fajny tylko wybicie trzeba usytuowac w lepszym miejscu.

4. To nowe cos lewej stronie alajna to moja sciezka "XC". Chyba nikomu nie przeszkadza?

5. Moja trasa z gapikiem eliminatorkiem "zawias" co prawda kujowa, ale ma fajna koncówke. Wydaje mi sie ze ta cała kolyska zamula predkosc i gdyby to przerobic juz by nie bylo problemu. Część za lasem ma potrojna transferowa bande hopke i jakies tam elementy. Wszystko było w tamtym roku w lato wyciete piła na autostrade ale zabrakło czasu na ogarnianie tego w 3 osoby. Jest to temat ostatni na liscie ale w sumie sporo tam powstalo i mozna by przynajmniej uruchomic część leśną.

6. Pole oryginal. Ta trasa zasługuje na powrót do gry po takiej przerwie. Nawet w takiej formie w jakiej jest po liftingu sprawila by pewnie frajde wielu osobom. Można troche powiekszyc preszkody ale nie wiem czy jest sens. Ja bym przynajmniej przywrocil ja do zycia bo chyba przydala by sie druga edycja fort GC?

7. Maribor tez zasługuje na trochę troski, ale tam w sumie wystarczy szybki lifting. Za szykana jest odnoga na nową linie, tez troche tam powstało, mozna by sie tym zająć.

8. Trasa z dropem przed 1 stepem. Sam drop raczej nie wypali ale jakby zorganizowac tam przejazd w inny sposób była by kolejna gotowa trasa.

9. Najwieksza banda na GC, czyli odbicie w lewo przy przelotówkach. Hopka tez niegdys sprawiala frajde.

Jak widac jest gdzie jeździc tylko checi i zajawki brak. Chciałem tylko tak przypomniec o możliwościach lasu, moze kogos cos natchnie. Osobiście pomoge w pracach jak tylko się ogarnę.

Peace!

majloo
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23:21 18/04/2013
Awatar

Główny administrator

No dobra to proponuje ustwkę na niedziele. Jak zbierze się z 5 osób ze szpadlami to zacznijmy od pierwszego step upa. Wybicie tam trzeba usypać.

jim bob
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 12:10 19/04/2013
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 30.09.09

postaram sie podjechac w niedziele ale szpadli brak

majloo
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15:08 19/04/2013
Awatar

Główny administrator

Bart będzie mieć 2 szpadle, ja mam 2, ale nie będę ich taszczył ze soba na rowerze, jak chcesz to podjedź do mnei to Ci dam. Mam Barta fiskarsa i chyba Ciniakowego Roamniuka ?

Soltan
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21:11 19/04/2013
Awatar

Weteran

mój szpadel już dziś jest na gc, jutro sobie rowerkiem śmignę to by mi się nie chciało wieźć. W niedziele też będę o ile tylko nie będą mi zawracali [***] z pracy.
O której ktoś może być jutro i/lub w niedziele?
Siekiere ktoś może ma? Moja jest w samochodzie, u Michała w warsztacie :)

Grelax
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 16:53 20/04/2013
Awatar

Doświadczony użytkownik

Jeden szpadel cały stalowy jest przy dropie tym co mial leciec przed 1 stepem pod drzewem przykryty zielona galezia choinki. Byl tez gdzies nadłamany dirtjumper ale zaginął.

Ciniak
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09:38 25/04/2013
Awatar

Główny administrator

Proszę uważać, bo....
...na A-linie jest [***]iście :)

Soltan
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 20:48 25/04/2013
Awatar

Weteran

ano ;)
banda za drugim stepem, drop i dabelek jeszcze brakuje do pełni szczęścia, poza mi minimalną korektą 1 stepa.
Kiedy robimy renowację trasy na końcu za 2 stepem? Sobota komuś pasuje?

Grelax
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 22:43 25/04/2013
Awatar

Doświadczony użytkownik

Dzisiaj odbudowałem random hope i naprawiłem dropika na Grelajnie.

s7.postimg.org/wfgf3gj1j/banda_1.jpg

s7.postimg.org/5f2mevuqv/banda_2.jpg

Ciniak
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 11:55 26/04/2013
Awatar

Główny administrator

Dobra robota.
Co do odświeżenia końcówki A-lina to piszcie kiedy.

Soltan
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20:10 26/04/2013
Awatar

Weteran

dziś zaczeliśmy z Majlem dłubać bandę za 2 stepem, ale to grubsza robota, teraz jest praktycznie tak samo jak było, trochę mniej kurzu i wywalone trochę korzeni.

Jutro będę na gc i na pewno bym kopał od bandy w dół - drop, dabelek, kto chętny?

Grelax
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 22:58 26/04/2013
Awatar

Doświadczony użytkownik

Skończona random hopa

s10.postimg.org/xeenbp7jp/IMG_4697.jpg

s10.postimg.org/abo4cj62d/IMG_4698.jpg

s10.postimg.org/mc9kd9dh1/IMG_4699.jpg

Można już też elegancko jeździć linią po lewej stronie od alajna. Jest nierówno bo będą tam dodawane przeszkody, ale to z czasem. Start od miejsca gdzie pole wchodzi w las.

Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Przeskocz do forum: